چگونگی اجرای یک تحلیل SWOT برای کسب و کار شما

چگونگی اجرای یک تحلیل SWOT برای کسب و کار شما

چگونگی اجرای یک تحلیل SWOT برای کسب و کار شما

Marketing Analysis

 

تجزیه و تحلیل SWOT یک تکنیک مفید برای ارزیابی یک پروژه جدید و یا هدف چهره کسب و کار خود، و یا کسب و کار خود را به عنوان یک کل است.

اساسا، تجزیه و تحلیل SWOT یک نقشه راه برای چگونه باید رو به جلو با کسب و کار خود را، که فرصت شما از دست رفته، و به چالش می کشد شما باید مقابله حرکت است.

این یک روش موثر برای به حداکثر رساندن فرصت ها و به حداقل رساندن عوامل منفی در ارتباط با پروژه های داده شده و یا هدف است. به علاوه، آن اجازه می دهد تا شما unbiasedly ارزیابی نقاط قوت و ضعف کسب و کار شما، کلید اجتناب از خطاهای غیر ضروری پایین جاده از عدم بینش است.

 

در اینجا، ما یک قالب تجزیه و تحلیل SWOT ارائه، و انجام تجزیه و تحلیل SWOT در مارک های بزرگ اپل و استارباکس. هنگامی که شما انجام خواندن، شما تمام الهام و مشاوره تاکتیکی شما نیاز به مقابله با تجزیه و تحلیل SWOT برای خودتان.

SWOT تجزیه و تحلیل الگو

شما می دانید تجزیه و تحلیل SWOT مهم است، اما، چگونه می توانم شما یکی انجام؟

چهار مرحله شما می خواهید را به هنگام ارزیابی کسب و کار شما به عنوان یک کل، و یا محصول خود را در خاص وجود دارد. قبل از شروع، شما نیاز به کشف کردن آنچه شما در حال ارزیابی با تجزیه و تحلیل SWOT خود را. ایجاد یک برنامه رسانه های اجتماعی، راه اندازی یک محصول جدید، و یا با توجه به یک نام تجاری دوباره طراحی دلایل خوب برای انجام تجزیه و تحلیل SWOT می باشد.

به تجسم خود را تجزیه و تحلیل SWOT، آن را مفید برای ایجاد یک جدول. در اینجا، من یک نمونه با استفاده از یک جدول ساده در Google Doc ایجاد کرده اید - در صورت تمایل به استفاده از مدل خودتان، و یا خود را ایجاد کنید آن را به عنوان مناسب نیازهای شما.

تحلیل SWOT جدول

swotanalysistemplate

اتمام چهار مرحله زیر و استفاده از آن به عنوان مرجع در هنگام پر کردن جدول خود را.

1. شناسایی نقاط قوت خود را.

بیایید می گویند شما می خواهید به استفاده از یک تجزیه و تحلیل SWOT برای ارزیابی استراتژی رسانه های اجتماعی جدید خود را.

اگر شما به دنبال در یک برنامه رسانه های اجتماعی جدید، شاید شما می خواهید برای ارزیابی نحوه نام تجاری خود را با برداشت مردم - آن است که به راحتی قابل تشخیص است و به خوبی شناخته شده است؟ حتی اگر آن را با یک گروه گسترده مردمی نشده باشد، خوبی دریافت شده توسط یک مخاطب خاص خاص؟

بعد، در مورد روند خود را فکر می کنم: آن موثر، و یا نوآورانه؟ است ارتباط خوب بین بازاریابی و فروش خود را برای اطمینان هر دو بخش استفاده از فرهنگ لغت مشابه هنگام بحث در مورد محصول شما وجود دارد؟

در نهایت، ارزیابی پیام های رسانه های اجتماعی خود را، و به ویژه، چگونه آن را از بقیه از صنعت متفاوت است. من مایل به شرط شما می توانید یک لیست طولانی از نقاط قوت اصلی استراتژی رسانه های اجتماعی خود را بیش از رقبای خود را، بنابراین سعی کنید به شیرجه رفتن به نقاط قوت خود را از وجود دارد.

2. شناسایی نقاط ضعف خود را.

اگر شما در حال بررسی استراتژی رسانه های اجتماعی جدید، آن را بحرانی به پیش بینی هر گونه عوامل منفی احتمالی که می تواند موفقیت شما را کاهش دهد.

شروع با پرسیدن از خودتان این سوالات: اول، اگر من یک مصرف کننده بودند، آنچه را که من از خرید این محصول، و یا درگیر شدن با این کسب و کار جلوگیری کنم؟ چه را به من کلیک کنید دور از صفحه نمایش؟

دوم، چه چیزی پیش بینی من به عنوان بزرگترین hinderance به بهره وری کارکنان من "، و یا توانایی خود را برای این کار به نحو احسن انجام؟ چه تلاش رسانه های اجتماعی خود derails؟

هنگام شناسایی نقاط ضعف، در نظر گرفتن آنچه مناطق کسب و کار شما حداقل سود آور است، که در آن شما فاقد منابع خاص، و یا آنچه شما هزینه ترین زمان و پول است. نگاهی ورودی از کارکنان در بخش های مختلف، به عنوان آنها به احتمال زیاد نقاط ضعف شما تا به حال در نظر گرفته نمی بینم.

3. فرصت های خود را در نظر بگیرید.

این شانس خود را به رویای بزرگ است. فرصت هایی برای استراتژی رسانه های اجتماعی خود را به شما امیدوارم چه هستند، اما لزوما انتظار می رود، برای رسیدن به؟

به عنوان مثال، شاید شما امیدوار تبلیغات فیس بوک خود را به یک جدید، جمعیتی بزرگتر را جذب کند. شاید شما امیدوار ویدیو یوتیوب خود را می شود 10000 دیدگاه ها، و خرید و فروش با 10٪ افزایش می دهد.

به هر صورت، این مهم است که عبارتند از فرصت های بالقوه در تجزیه و تحلیل SWOT خود را. خودتان این سوالات را بپرسید: چه فن آوری من می خواهم کسب و کار من به استفاده از آن را موثر تر؟ آنچه که مخاطبان جدید من می خواهم برای رسیدن به؟ چگونه می توانید کسب و کار ایستادگی کردن بیشتر در این صنعت در حال حاضر؟ آیا چیزی مشتریان ما در مورد که ما می تواند با استراتژی رسانههای اجتماعی ما را رفع شکایت وجود دارد؟

دسته فرصت می رود دست در دست با دسته نقاط ضعف. هنگامی که یک لیست از نقاط ضعف شما ساخته شده است، باید آن را آسان برای ایجاد یک لیست از فرصت های بالقوه است که می تواند بوجود می آیند اگر شما نقاط ضعف خود را از بین بردن است.

4. تامل تهدید خود را.

این احتمال وجود دارد، به خصوص اگر شما مستعد ابتلا به نگران کننده است، شما در حال حاضر یک لیست خوب از تهدید در سر خود دارند.

اگر نه، جمع آوری کارکنان و فکر بکر وناگهانی شما: چه موانع ممکن است ما را از رسیدن به اهداف رسانه های اجتماعی ما جلوگیری از؟ چه خبر است در صنعت، و یا با رقبای ما، که ممکن است موفقیت ما کاهش؟ آیا تکنولوژی جدید وجود دارد که می تواند با محصولات ما در تضاد؟

نوشتن تهدید خود را کمک می کند تا شما آنها را ارزیابی عینی. به عنوان مثال، شاید شما لیست تهدیدات خود را در شرایط کم و به احتمال زیاد رخ می دهد، و تقسیم و غلبه هر یک از. اگر یکی از بزرگترین تهدیدات خود را حساب نمایش مشخصات عمومی محبوب رقیب خود را، شما می توانید با بخش بازاریابی خود را به کار برای ایجاد محتوای است که ویترین ویژگی منحصر به فرد محصول خود را.

SWOT تجزیه و تحلیل نمونه

الگوی بالا شما را در تجزیه و تحلیل SWOT خود را آغاز شده کمک می کند.

اما، اگر شما چیزی مانند من هستید، آن را به اندازه کافی برای دیدن یک قالب نیست. به طور کامل درک یک مفهوم، شما نیاز به ببینید که چگونه آن را بازی میکند که در جهان واقعی است.

به دو نمونه از تجزیه و تحلیل SWOT در شرکت های بزرگ، اپل و استارباکس. فهرست نقاط قوت و ضعف است جامع، و من مطمئن هستم که شما می تواند برخی از خودتان اضافه کنید، اما امیدوارم، آن را به اندازه کافی برای الهام بخشیدن به تجزیه و تحلیل SWOT خود را.

تجزیه و تحلیل SWOT اپل

در اینجا چگونه ما می خواهم یک تجزیه و تحلیل SWOT در اپل انجام دهد.

کردن اول، نقاط قوت است. در حالی که اپل دارای بسیاری از نقاط قوت، اجازه دهید شناسایی و به سه نفر:

 1. رسمیت شناختن نام تجاری
 2. قیمت های بالا
 3. محصولات نوآورانه

نام تجاری اپل غیر قابل انکار ارزشمند است، و با نام تجاری با ارزش ترین در جهان توسط فوربس نام شد. از آنجا که آن را به راحتی به رسمیت شناخته شده، اپل می توانید محصولات جدید تولید و تقریبا اطمینان از درجه خاصی از موفقیت به موجب نام تجاری خود را.

این درجه ای از شناخت خود را به توانایی اپل برای فروش محصولات با قیمت های بسیار بالا بوجود می آورد. به عنوان مثال، در سال 2016، اپل به فروش می رسد 78 میلیون اپل، به طور متوسط ​​هزینه که 695. $ در مقایسه بود، سامسونگ گوشی های هوشمند خود را برای 500 $ کمتر فروش می رسد. و با این حال، 92٪ از سود در رده گوشی های هوشمند در سال 2016 به اپل رفت. اغلب افراد در مورد قیمت به اندازه آنها در مورد رسمیت شناختن نام تجاری مراقبت نیست.

در نهایت، محصولات نوآورانه خود: اپل شهرت خود را برای هیچ چیز دریافت نمی کنند. آنها ایجاد محصولات بسیار نوآورانه، که اغلب در خط مقدم صنعت.

بعد، اجازه دهید در سه از نقاط ضعف اپل است.

 1. قیمت های بالا
 2. اکوسیستم بسته
 3. عدم آزمایش

در حالی که قیمت های بالا انجام طبقه متوسط ​​و بالا مشتری پایه اپل جلوگیری نمی کند، آنها را مانع توانایی اپل برای رسیدن به یک طبقه پایین جمعیتی.

اپل همچنین از انحصار خود را رنج می برد. اپل تمامی خدمات و محصولات خود را در خانه، و در حالی که بسیاری از مشتریان تبدیل طرفداران وفادار به برند به همین دلیل، به این معنی تمام بر دوش کارمندان اپل قرار می گیرند.

در نهایت، کنترل شدید اپل بر سر که محصولات خود را توزیع محدود رسیدن به بازار است.

در نهایت، اپل به یک استاندارد بالا برگزار شد که آن را به ایجاد و توزیع محصولات می آید. نام تجاری اپل حامل سطح بالایی از اعتبار، اما این سطح از شناخت مهار اپل از در نظر گرفتن خطرات و تجربه آزادانه با محصولات جدید است که می تواند شکست.

حال، اجازه دهید نگاهی به فرصت ها برای اپل.

این آسان برای تشخیص فرصت را برای بهبود، هنگامی که شما نقاط ضعف اپل در نظر بگیرید. در اینجا یک لیست از سه ما با آمد است:

 1. باز گزینه های توزیع
 2. درست خطوط تولید جدید
 3. پیشرفت فن آوری

یکی از بزرگترین نقاط ضعف اپل شبکه توزیع آن، که، به نام انحصار، نسبتا کوچک باقی مانده است. اگر اپل شبکه خود را گسترش و کسب و کار شخص ثالث فعال به فروش محصولات خود، آن می تواند مردم را بیشتر در سطح جهانی برسد، در حالی که کاهش برخی از تنش در حال حاضر در در خانه کارکنان.

همچنین مقدار زیادی از فرصت برای اپل به ایجاد محصولات جدید وجود دارد. اپل می تواند در نظر ایجاد محصولات مقرون به صرفه تر برای رسیدن به یک جمعیتی بزرگتر، و یا گسترش به صنایع جدید - اپل ماشین خود رانندگی، شاید؟

در نهایت، اپل می تواند پیشرفت تکنولوژی محصولات تولیدی خود را ادامه خواهد داد. اپل می تواند محصولات موجود را و اصلاح آنها، حصول اطمینان از هر محصول ارائه می دهد بسیاری از ویژگی های منحصر به فرد که ممکن است.

در نهایت، اجازه دهید در تهدید به اپل است.

باور کنید یا نه، آنها وجود دارد.

در اینجا سه ​​تن از بزرگترین تهدیدات اپل می باشد:

 1. رقابت سخت
 2. پرونده های حقوقی
 3. مسائل بین المللی

اپل است تنها شرکت فن آوری نوآورانه خارج وجود دارد، و آن را همچنان به صورت رقابت سختی را از سامسونگ، گوگل، و دیگر نیروهای عمده. بسیاری از نقاط ضعف اپل مانع توانایی اپل برای رقابت با شرکت های فن آوری که آزادی بیشتری برای آزمایش، و یا که در یک اکوسیستم بسته عمل نمی کند.

یک تهدید دوم به اپل دادخواهی است. در طول چند سال گذشته، اپل مواجه شده است یک دسته از پرونده های حقوقی، به ویژه بین اپل و سامسونگ، و تا کنون آن را تنها موفق به کسب یک مورد. این دادخواستها تداخل با تصویر معتبر اپل، و می تواند برخی از مشتریان را به خرید در جای دیگر هدایت.

در نهایت، اپل نیاز به بهبود رسیدن به آن در سطح بین المللی. این است که نه شماره یک در چین، و یک رابطه بسیار مثبت با دولت چین ندارد.سپس، در هند، که دارای یکی از بزرگترین بازارهای مصرف در جهان، سهم بازار اپل کم است، و این شرکت دارای مشکل آوردن فروشگاه ها به بازار هند است.

اگر اپل نمی تواند در سطح جهانی رقابت راه سامسونگ یا گوگل می توانید، آن خطر سقوط از پشت در صنعت است.

تجزیه و تحلیل SWOT استارباکس

حالا که ما تفاوت های ظریف درگیر با تجزیه و تحلیل SWOT کشف کردیم، اجازه دهید با پر کردن یک قالب SWOT با استفاده از استارباکس به عنوان مثال.

در اینجا چگونه ما با پر کردن یک قالب SWOT، اگر ما استارباکس بود:

starbucksswotanalysis

در نهایت، تجزیه و تحلیل SWOT می تواند اندازه گیری و مقابله با چالش بزرگ و کوچک، و فرصت ها، و نقاط قوت و ضعف بزرگ و کوچک.

در حالی که مثال بالا تمرکز بر کسب و کار به طور کلی، شما همچنین می توانید تجزیه و تحلیل SWOT به منظور بررسی و پیش بینی که چگونه یک محصول منحصر به فرد در بازار بازی خواهد کرد استفاده کنید.

امیدوارم، قالب SWOT ما تحقیقات بازار خود را و تجزیه و تحلیل کسب و کار تکمیل و ارائه بینش عادلانه به چگونگی بهینه سازی محصولات خود را برای پرداخت بزرگتر، و موانع کمتر است.

طرح کسب و کار الگو

 

دیدگاه‌تان را بنویسید:

اشتراک گذاری