مأموریت برند چیست و چگونه می توان آن را تعریف کرد؟

مأموریت برند چیست و چگونه می توان آن را تعریف کرد؟

مأموریت برند چیست و چگونه می توان آن را تعریف کرد؟

 

چگونه می توانید کل اهداف تجاری و تأثیرگذاری برند خود را در چند جمله کوتاه بجوشانید؟این جایی است که مأموریت تجاری شما وارد می شود. ماموریت برند شما در هر جنبه دیگری از روند نام تجاری شما سنگ بنای اصلی خواهد بود. و به مخاطبان شما کمک می کند تا هدف برند شما و آنچه را که می خواهد به انجام برساند درک کند.بیایید در مورد بیانیه های مأموریت ، دلیل مهم بودن آنها و چگونگی تهیه پیش نویس بیشتر بدانیم.

 

جمله ماموریت برند چیست؟

یک بیانیه ماموریت برند به وضوح هدف ، مارک تجاری و چگونگی برنامه ریزی برای خدمت به مخاطبان خود را نشان می دهد. این عمل گرا است و به خوانندگان ایده می دهد تا تجارت شما چه کاری انجام دهد و چه تأثیراتی را می خواهد داشته باشد. این بیانیه ممکن است با پیشرفت شرکت تغییر کند و اهداف خود را دوباره تعریف کند.

بیانیه ماموریت ایسنا نمونه ای عالی از چگونگی گسترده بودن رسالت برند و در عین حال مشخص برای اهداف شرکت است.

مأموریت آن "کمک به بشریت برای پیشرفت است و این امکان را می دهد که تیم های جهان بتوانند با زحمت همکاری کنند."

بیانیه ماموریت برند Asana

پیام مستقیم به نقطه می رسد و به اندازه کافی توصیفی است که آنچه Asana در آن مخفی است را مشخص می کند. مأموریت های تجاری از تأثیر بیشتری که برند می خواهد بگذرد و همچنین نقش عملی تری در زندگی کاربر دارد.

مأموریت تجاری در مقابل سایر عناصر نام تجاری شما

به راحتی می توان مأموریت نام تجاری را با سایر قسمت های برندینگ شما ، مانند صدای برند و هویت برند اشتباه گرفت. در حالی که آنها مرتبط هستند ، هر یک از این عناصر نقش مختلفی در شکل دادن به برند شما دارند. در اینجا آمده است:

  • ماموریت برند: بیانیه ماموریت با هدف ایجاد ارتباط عاطفی با مخاطبان شما انجام می شود. این هدف از مارک و دلیل وجود آن را توضیح می دهد.
  • صدای برند : صدای برند شما روشی است که برند شما با مخاطبان شما صحبت می کند. صدایی که برای برقراری ارتباط استفاده می کنید درباره برند شما چیزهای زیادی می گوید. برخی از مارک ها صدای بسیار معتبر و حرفه ای را به خود می گیرند ، در حالی که برخی دیگر تمایل دارند که بازیگوش تر ، شوخ طبعی تر یا طعن آور تر باشند. صدای برند شما باید مخاطب شما و روشی را که می خواهید از برند شما درک شود بازتاب دهد.
  • هویت برند: هویت برند تمایل دارد عناصر بصری برند شما را تعریف کند. جزئیات به راحتی قابل شناسایی مانند رنگ نام تجاری ، فونت ها یا زیبایی شناسی عمومی هویت برند شما را تشکیل می دهند.

بسیاری از مارک ها یک راهنمای سبک یا راهنمای برند را ایجاد می کنند که نشان دهنده همه جنبه های برند آنها است. راهنمای سبک شامل بیانیه های رسالت و دیدگاه ، صدای برند و هویت برند است.

بیانیه های ماموریت در مقابل بیانیه های بینایی

در حالی که بیانیه ماموریت شما اهداف ، اهداف و رویکرد برند شما را تعریف می کند ، بیانیه چشم انداز تأثیر بلند مدت را که می خواهید با مأموریت خود داشته باشید ، توصیف می کند.

به بیان ساده تر: این مأموریت توصیف می کند که نام تجاری شما برای دستیابی به چه هدفی است و چگونه به آن دست خواهید یافت. بیانیه چشم انداز مشخص می کند که در آینده شما می خواهید آن دستاوردها را به پیش ببرید.

رسالت و بیانات دیدگاه ایکه به مردم بینش خوبی می دهد تا از برندشان و تأثیراتی که می خواهند در جهان بگذرند ، استفاده کنند.

در زیر بیانیه های ماموریت و دیدگاه ایکا آمده است:

 • بیانیه مأموریت: طیف گسترده ای از محصولات مبلمان خانگی با طراحی زیبا و کارآمد را با قیمتی کم پیشنهاد کنید تا جایی که ممکن است هرچه بیشتر مردم توانایی تهیه آنها را داشته باشید.
 • بیانیه چشم انداز: زندگی روزمره بهتری را برای بسیاری از افراد ایجاد کنید.

چرا اظهارات مأموریت مهم است؟

تعیین یک مأموریت مشخص برای نام تجاری شما به شما در شناسایی مخاطبان هدف کمک می کند. هنگامی که یک بیانیه ماموریت کاملاً تعریف شده دارید ، می توانید هر کاری که مارک شما انجام می دهد را با آن مأموریت مرتبط کنید. این می تواند به عنوان یک سطح آسانسور مناسب هنگام ارائه نام تجاری شما به مخاطبان جدید عمل کند. همچنین می تواند یک فشار سنج عالی برای تعیین اینکه آیا پروژه های جدید مطابق با ماموریت نام تجاری کلی شما هستند مطابقت داشته باشد.

بیانیه ماموریت شما باید عاملی تعیین کننده برای مخاطبان و کارمندان شما باشد. بیانیه ماموریت تجاری همچنین باید چارچوبی باشد که کارمندان شما می توانند هنگام تصمیم گیری یا صحبت از طرف سازمان از آن پیروی کنند. در آخر ، بیانیه ماموریت می تواند عامل مهمی برای ارائه به شرکا و سرمایه گذاران بالقوه باشد و به راحتی ارزشی را که برند شما به ارمغان می آورد ، انتقال دهد.

بیانیه ماموریت نام تجاری خود را ایجاد کنید

اگر تازه شروع به کار کنید ، تعریف چیزی به عنوان یک بیانیه ماموریت کاملاً جالب است.

اولین قدم عالی تحقیق برخی از گفته های رسالت برندهای دیگر در صنعت شما است. البته بیانیه ماموریت شما باید معتبر و نماینده برند شما باشد. اما می توانید از نحوه تعیین مارک های دیگر ماموریت های خود الهام بگیرید.

در مرحله بعدی ، لیستی از اهداف برند خود و تأثیرگذاری مورد نظر خود را بر مخاطبان خود و در جهان تهیه کنید. بیانیه ماموریت شما همچنین باید اهداف بلند مدت شما را منعکس کند. حتی اگر می توانید بیانیه را به عنوان تغییر اهداف خود تنظیم کنید ، باید رسالت برند خود را با ماندگاری در ذهن خود بنویسید. این باید هدف بزرگتر مارک را منعکس کند و حداقل برای 2-3 سال مرتبط باشد.

در اینجا چند سؤال وجود دارد که می توانید در طی مراحل تهیه بیانیه ماموریت نام تجاری بپرسید:

 • از چه راههایی برند به مخاطبان خود ارزش افزوده می دهد؟
 • تأثیر بزرگتری که می خواهید با ارائه این کمک به شما برسد چیست؟
 • آیا این اهداف عملی و واقع بینانه هستند؟
 • آیا برند می تواند این مأموریت را از هر جنبه سازمانی مجسم کند؟

مختصر نگه دارید

بیانیه ماموریت شما لازم نیست طولانی باشد. چند جمله مختصر کافی خواهد بود. شما می توانید یک برنامه تجاری داخلی طولانی تر و قوی تر برای کارمندان داشته باشید. اما بیانیه ماموریتی که شما با مردم به اشتراک می گذارید باید موجز باشد.

بیانیه ماموریت TED دقیقاً دو کلمه است: Spread ideas.

این یک نمایش کامل از نام تجاری آنهاست که برای به اشتراک گذاری مطالب کوتاه و در عین حال بسیار با ارزش برای تقریباً هر کسی شناخته شده است. بیانیه ماموریت آنها مستقیم به جایی می رسد و کاملاً با آنچه که به عنوان یک شرکت در نظر گرفته اند کاملاً مناسب است.

ماموریت نام تجاری TED

آن را به یک تلاش تیم تبدیل کنید

هنگام تهیه یک مأموریت تجاری ، به شما کمک می کند تا افرادی از همه مناطق سازمان شما در این فرآیند شرکت کنند. تیم رسانه های اجتماعی شما احتمالاً برای کمک به پالایش مأموریت تجاری و پیاده سازی آن در محتوای رسانه های اجتماعی از موقعیت مناسبی برخوردار است. وقتی اولین پیش نویس بیانیه ماموریت آماده است ، بازخورد کارمندان را جمع کنید. بازخورد آنها برای درک اینکه آیا مأموریت شما خود را در داخل کشور حمل می کند ، ارزشمند است. بازخورد کارمندان ممکن است شکافهای بین خود مأموریت و فرهنگ داخلی برند شما را برجسته کند.

چگونه مأموریت برند خود را در همه ابعاد سازمان خود تجسم دهید

از نظر تاریخی ، مارک ها از موضع گیری های بحث برانگیز در سیاست و سایر موضوعات حساس خودداری کرده اند. امروزه مردم با دقت بیشتری به دنبال این هستند که مارک ها با ارزش هایشان مطابقت داشته باشد. مصرف کنندگان نسبت به کدام مارک هایی که طرفدار آنها هستند انتقاد بیشتری می کنند.

طبق تحقیقات ما ، 53٪ از مصرف کنندگان بیشتر با برندهایی که ارزشهایشان مطابق با خودشان است ارتباط بیشتری دارند.

اصالت برند ، به ویژه در رسانه های اجتماعی ، مهمتر از همیشه است. اگر رسالت برند شما معتبر و مطابق با اقدامات شما نباشد ، مخاطبان شما متوجه آن خواهند شد.

به تازگی ، بسیاری از مارک ها اظهارات عمومی حمایت کرده اند و مأموریت های خود را تنظیم کرده اند تا ابتکارات مربوط به بی عدالتی های نژادی و نشان دادن تنوع را نیز در بر بگیرد. روی سطح این اظهارات به نظر خوب می رسید. اما مصرف کنندگان دریافتند که ، در بعضی موارد ، این اظهارات در عملکرد سازمان منعکس نشده است.

با سطح منابع و اطلاعاتی که در دسترس عموم است ، پشتیبانی عملکردی از رسانه های اجتماعی کافی نیست. مصرف کنندگان می خواهند ببینند که چگونه عملکرد یک برند از اظهاراتی که بیان می کند ، حمایت می کند.

هنگام ایجاد بیانیه ماموریت ، مارک ها باید اطمینان حاصل کنند که آنها آماده هستند تا این بیانیه را به طور کامل تجسم دهند. این بدان معناست که مشاهده می کنند چگونه می توانند در کلیه جنبه های سازمان خود ، چه در داخل و هم در چشم مردم ، تغییراتی ایجاد کنند.

مأموریت برند شما باید در همه ابعاد سازمان شما منعکس شود. این شامل روند استخدام شما ، شیوه های ارتباط داخلی ، بازاریابی و هر مکان دیگری است.

افکار نهایی

حتی اگر می خواهید بیانیه ماموریت خود را به درستی دریافت کنید ، مهم است که به یاد داشته باشید که همیشه می توانید آن را تنظیم کنید. این بیانیه باید به اندازه کافی گسترده باشد که بتواند مأموریت بلند مدت برند را منعکس کند ، اما این بدان معنی نیست که نمی تواند تغییر کند. با تغییر یک مارک و تعیین اهداف جدید ، بیانیه ماموریت می تواند تغییر کند تا آن رشد و تغییر را منعکس کند. این ایده خوبی است که هر 2-3 سال یکبار دوباره بیانیه ماموریت را مرور کنید تا مطمئن شوید هنوز همواره با اهداف و هدف تجاری مطابقت دارد.

با تغییر چشم انداز رسانه های اجتماعی ، مصرف کنندگان همچنان به مارک ها فشار می آورند که ماموریت های عمدی بیشتری داشته باشند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد چگونگی سازگاری نام تجاری خود برای آگاهی بیشتر اجتماعی ، این نسخه از سری #BrandsGetReal ما را بررسی کنید ، و برجسته کنید که چگونه مارک ها می توانند تغییراتی در عصر مصرف کننده آگاه ایجاد کنند.

 

جوانه اجتماعی

 

دیدگاه‌تان را بنویسید:

اشتراک گذاری