8 نکته هوشمند در زمینه بازاریابی تجارت الکترونیکی برای یک فصل تعطیلات با همه گیری کورونا

8 نکته هوشمند در زمینه بازاریابی تجارت الکترونیکی برای یک فصل تعطیلات با همه گیری کورونا

8 نکته هوشمند در زمینه بازاریابی تجارت الکترونیکی برای یک فصل تعطیلات با همه گیری کورونا

 

بیماری همه گیر COVID-19 تجارت را همانطور که می شناسیم تغییر داده است. تعطیلی زودتر و در بسیاری از ایالت ها دسترسی محدود به مشاغل رفتارهای مصرف کننده را تحت تأثیر قرار داده است به طوری که مصرف کنندگان خرید دیجیتالی را به خرید حضوری ترجیح می دهند. از این رو بسیاری از مغازه های خرده فروشی استراتژی های بازاریابی و بازاریابی و پیشنهادات آنلاین خود را متمرکز کرده اند.

و با نزدیک شدن به فصل تعطیلات ، تقاضا برای بازاریابی تجارت الکترونیکی افزایش خواهد یافت ، زیرا مغازه های خرده فروشی اکنون وارد فضا می شوند یا سرمایه گذاری بیشتری در بازاریابی تجارت الکترونیکی انجام می دهند ، از این رو امسال فضای شلوغی خواهد بود. و داشتن یک استراتژی بازاریابی تجارت الکترونیکی هوشمند و کارآمد برای این تعطیلات می تواند برای عملکرد تجارت الکترونیکی شما بسیار مفید باشد. من لیستی از 8 نکته در زمینه تجارت الکترونیکی را برای فصل تعطیلات COVID-19 گردآوری کرده ام که در زیر آمده است. اگر سوالی ، نظری یا انتقادی دارید خیلی دوست دارم از شما بشنوم.

 

8 نکته تجارت الکترونیکی برای یک فصل تعطیلات با COVID-19

8 نکته هوشمند در زمینه بازاریابی تجارت الکترونیکی برای یک فصل تعطیلات با همه گیری کورونا

 

1. یک فروشگاه آمازون راه اندازی کنید

اگر در حال حاضر یک فروشگاه آمازون فعال دارید ، پس رئیس هستید. اما در غیر این صورت ، من به شما توصیه می کنم فوراً یک فروشگاه آمازون راه اندازی کنید و لیست محصولات خود را شروع کنید.

آمازون در طی این همه گیری در حال رشد است. فروش آن در این فصل تعطیلات بیش از 400٪ (منبع) افزایش یافته است و انتظار می رود آمازون رکورد جدیدی را ثبت کند.

آمازون بر دانش و هنر تجارت الکترونیکی تسلط یافته و سیستم بسیار خوبی را ایجاد کرده است که رقابت با آن بسیار دشوار است.

درست است؛ آمازون همچنین می تواند با تجارت شما رقابت کند. همچنین ، اگر فروشگاه آمازون ایجاد کنید ، علاوه بر هزینه ماهیانه ای که از شما می گیرد ، از هر فروش کسری می شود. با این وجود ، همچنین بهترین پلت فرم تجارت الکترونیکی را که جهان تاکنون دیده است با مخاطبان گسترده ای که به دنبال محصولاتی مانند شما هستند ، به ویژه در همه گیرها ، ارائه می دهد.

آمازون برای بسیاری از محصولات به عنوان موتور جستجوی محصول عمل می کند. بسیاری از کاربران از جستجوی گوگل رد می شوند و به جستجوی محصولات به برنامه آمازون خود می روند. من می دانم که این کار را اغلب انجام می دهم ، اگر کالای مورد نیاز خود را در آمازون پیدا نکنم ، معمولاً از Google به عنوان کانال ثانویه استفاده می کنم.

بنابراین در حالی که اداره یک فروشگاه در آمازون خطرات خود را دارد ، مطمئناً مزایای خود را دارد. در طی بیماری همه گیر Covid-19 ، می تواند به عنوان یک کانال کاملاً محکم برای اکثر شرکت های تجارت الکترونیکی باشد.

2. خوراک خرید Google را تنظیم یا بهینه کنید

اگر هزینه خرید Google را تنظیم نکرده اید یا آن را تنظیم نکرده اید اما توجه زیادی به آن ندارید ، این کار را سریع انجام دهید. اگر متوجه شدید ، برای اکثر س quالات جستجو در تجارت الکترونیک ، Google قبل از اینکه نتایج جستجو دیگری را نشان دهد ، نتایج خوراک خرید را نشان می دهد. و طبق 70٪ از ترافیک جستجو و درآمد به 3 نتیجه برتر می رسد. اگر آنجا نباشید ، غیبت خواهید کرد.

3. تجدیدنظر در کپی تبلیغات جستجوی Google

ما فرض می کنیم که شما در حال حاضر Google Ads را برای تبلیغ محصولات خود اجرا می کنید (اگر شما نیستید ، بنابراین من توصیه می کنم ASAP را شروع کنید). تعطیلات ، به ویژه این یکی از زمانهای مناسب برای بررسی و تجدید نظر در نسخه تبلیغاتی ، با تأکید بر ارزش پیشنهادی شماست.

هنگام نوشتن نسخه های تبلیغاتی جدید ، تمرکز بیشتری بر معاملات تعطیلات خود بگذارید و البته اصطلاحات حساس به بیماری همه گیر مانند "بسته بندی و تحویل بدون لمس".

4- تبلیغات Microsoft Bing را فراموش نکنید

وقتی نوبت به جستجوی محصول می رسد ، Bing در مقایسه با گوگل و آمازون موتور جستجوی بسیار کوچکتری است ، اما در زمان هجوم خرید در تعطیلات ، این یک موتور جستجو بسیار زیاد است. رشد حجم جستجوی بینگ در طول تعطیلات به این دلیل است که بسیاری از کاربران ویندوز برای اتمام خرید عجله دارند و در نهایت از موتور جستجوی پیش فرض ویندوز که Microsoft Bing است استفاده می کنند. بنابراین اجرای برخی از تبلیغات Microsoft Bing ، به شرطی که به فروش تبدیل شود ، می تواند برای تجارت الکترونیکی شما مفید باشد. همچنین ، رقبای شما ممکن است از Bing غافل شوند تا در آنجا از مزیت رقابتی برخوردار شوید. فقط کمپین های Bing خود را از نزدیک تحت نظر داشته باشید ، و برای هر تبدیل و نه برداشت یا کلیک ، بهینه کنید. حجم جستجو را که معمولاً از Google در Bing دریافت می کنید ، دریافت نخواهید کرد.

5. ایمیل مرده نیست

ایمیل مرده نیست. اما شما باید با ایمیل های خود کاملا حیله گر باشید. موضوع ایمیل شما باید توجه شما را جلب کند ، احتمالاً به پیشنهادی غیر قابل مقاومت که ارائه می دهید. و با طراحی های ایمیل خود خیلی فانتزی نشوید. این روزها ، یک ایمیل ساده با الگوی ساده بهتر کار می کند. مشتریان بسیار باهوش تر هستند ، و آنها به محتوا و پیشنهاد و نه برای طراحی آنقدر اهمیت می دهند.

6. برای سئو خیلی دیر نیست

بسیاری از بازاریاب های تجارت الکترونیکی SEO را محروم می کنند زیرا معتقدند سئو خیلی طولانی می شود. در طول تعطیلات ، آنها در عوض تمرکز و منابع خود را به مکان دیگری منتقل می کنند که ROI فوری بیشتری را مشاهده می کنند. من کاملاً با این عقیده یا رویکرد مخالف نیستم ، اما به عنوان یک مشاور سئو شرکت ، می توانم تأیید کنم که شما می توانید کارهای SEO را برای دیدن فوری بازده سرمایه انجام دهید.

به عنوان مثال ، رفع برچسب های متا می تواند در رتبه بندی و میزان کلیک تقریباً بلافاصله به شما کمک کند ، و این به بیشتر بازدید و درآمد تبدیل می شود. و کامپایل و پیاده سازی برچسب های متا بهینه سازی زیاد طول نمی کشد. یکی دیگر از توصیه های SEO بهبود سرعت سایت شما است. بسیاری از وب سایت های تجارت الکترونیکی ، به ویژه آنهایی که در سیستم عامل های قدیمی تر هستند ، کند هستند. بهبود سرعت وب سایت شما می تواند منجر به SEO فوری و تبدیل کاربر شود. eBay سرعت سایت خود را چند ثانیه بهبود بخشید و در نتیجه میلیون ها دلار درآمد تقریباً فوری افزایش یافت. بنابراین چه کسی گفت که SEO خیلی طولانی می شود؟

7. کمپین های هوشمند سازی مجدد

بسته به صنعت ، نرخ تبدیل تجارت الکترونیکی می تواند از <1٪ تا> = 5٪ متفاوت باشد. به عنوان مثال ، اگر نرخ تبدیل شما 3٪ باشد ، به این معنی که از هر 100 بازدید کننده وب سایت شما ، فقط 3 نفر از آنها خرید می کنند. بقیه چطور؟ آنها چه کاری انجام می دهند؟

توصیه کلی این است که دوباره بازدید کنندگان وب سایت را هدف قرار دهید ، اما شما می خواهید مطمئن شوید که هدف شما در تعطیلات کمی پیچیده تر است. بنابراین تقسیم بندی مخاطبان و داشتن یک کمپین تبلیغاتی بازاریابی مجدد با هدف بیشتر می تواند سودمندتر باشد.

یک مثال خوب ، هدف گذاری مجدد آن دسته از بازدیدکنندگان وب سایت است که کالاهایی را به سبد حمل اضافه کرده اند اما معاملات خود را انجام نداده اند. با تقسیم بندی آنها ، می توانید با پیشنهادات و تبلیغات منحصر به فرد سفارشی ، آنها را هدف قرار دهید تا آنها را متقاعد کنید که از شما بخرند. و این پیشنهادات فقط از طریق تبلیغات مجدد هدف می توانند قابل مشاهده و در دسترس باشند.

8. تأثیرگذارهای اجتماعی

بسته به نوع کالایی که می فروشید ، می توانید از نفوذ اجتماعی برای افزایش فروش استفاده کنید. و نکته خوب این است که شما مجبور نیستید با تأثیرگذارهای بزرگ مانند کیم کارداشیان بروید. شما می توانید چند تأثیرگذار کوچکتر با هزینه بسیار کمتر صف ببندید و به دلیل دنباله دار بودن بیشتر نتیجه بهتری بگیرید (به آنها Micro influences نیز می گویند) و برای تبلیغ محصولات و تبلیغات خود یک معامله منصفانه انجام دهید.

اجازه ندهید Covid-19 تعطیلات شما را خراب کند!

Covid-19 بدون شک نحوه خرید ، تجارت و تجارت ما را تغییر داده است و فروشگاه های تجارت الکترونیکی نیز به جز این تغییرات نیستند. در این فصل تعطیلات ، اجازه ندهید COVID-19 شما را ناامید کند. لطفا از فرصت هایی که در بالا ذکر شد استفاده کنید و بیایید یک فصل تعطیلات خوب داشته باشیم. ما برای کمک به اینجا هستیم ، بنابراین در صورت نیاز به کمک در بازاریابی تعطیلات یا به طور کلی بازاریابی دیجیتال ، از ما استفاده کنید. با ما تماس بگیرید

 

Sefati & Company

 

دیدگاه‌تان را بنویسید:

اشتراک گذاری