کسب و کارها به SEO و بازاریابی دیجیتال در جهانی پس از COVID نیاز دارند

کسب و کارها به SEO و بازاریابی دیجیتال در جهانی پس از COVID نیاز دارند

کسب و کارها به SEO و بازاریابی دیجیتال در جهانی پس از COVID نیاز دارند

 

 

همه گیر COVID-19 همه چیز را تغییر داده است. در حال حاضر ، این مشاهده ای است که بارها انجام شده است و عملاً به عنوان یک کلیشه شناخته می شود. حتی در این صورت ، پیچیدن سر شما در حدی که جهانی که اکنون ما اشغال کرده ایم همان جهانی نیست که ما حتی شش ماه پیش در آن ساکن شده ایم ، دشوار است.

یک چیز به طور عمده تغییر کرده است؟ چشم انداز بازاریابی در حال حاضر ، شواهد زیادی وجود دارد که نشان می دهد مشاغل در مورد تخصیص دلار بازاریابی خود در حال تجدید نظر هستند و استراتژی های خود را متناسب با این دنیای جدید عجیب تنظیم می کنند.

طبق گفته گوگل ، COVID فعالیت های بازاریابی دیجیتال محور را تسریع کرده است. بازاریابان فعالیت های بازاریابی دیجیتال را تقریباً دو برابر کانال های فروش سنتی و بازاریابی آفلاین افزایش داده اند.

در این مقاله ، ما به ارزش منحصر به فرد ارائه شده توسط سئو و بازاریابی دیجیتال خواهیم پرداخت. و به طور خاص ، برخی از دلایل مناسب بودن آن را برای لحظه بعد از COVID ذکر می کنیم.

چرا مشاغل کوچک باید در سئو و بازاریابی دیجیتال سرمایه گذاری کنند

1) تبلیغات سنتی فقط مانند گذشته ارزش ندارند.

از برخی جهات ، داستان این نیست که دیجیتال در حال کاهش است ، زیرا بازاریابی سنتی در حال کاهش است.

برای یک مثال واضح از اینکه چرا تاکتیک های تبلیغاتی سنتی در دنیای پس از COVID به اندازه کافی مثر نیستند ، در مورد ارسال نامه های کاغذی فکر کنید. مدت هاست که نامه های مستقیم یکی از اصلی ترین موارد در جعبه ابزار بازاریاب است و ارسال کنندگان در دوره اینترنت به طرز شگفت انگیزی روند خوبی را پشت سر می گذارند.

اما اکنون ، مصرف کنندگان بیشتر مشتاق تعاملات لمسی هستند. به زبان ساده ، همه ما اشتیاق کمتری برای ورود به صندوق پستی و بیرون آوردن یک کاغذ خارجی داریم.

این فقط یک نمونه از چگونگی از دست دادن معنای تبلیغات سنتی در دنیای پس از COVID است. مطمئناً ، کارتهای بازرگانی و لیستهای صفحات زرد به همان دلیلی که پیام رسانهای مستقیم دارند ، در حال کاهش هستند. و حتی بیلبوردها و صدای رادیو تأثیر کمتری دارند و بیشتر ما در خانه کار می کنیم و وقت کمتری را در ماشین می گذرانیم.

نکته نهایی این است که تبلیغات سنتی نمایانگر سرمایه گذاری صحیح گذشته نیست. بازاریابانی که مایل به ROI قوی هستند ، مایلند بودجه تبلیغات خود را دوباره تخصیص دهند و ما فکر می کنیم سئو و دیجیتال بهترین مکان برای انجام این کار هستند.

2) مصرف کنندگان جوان می شوند.

دلیل دیگری برای فریب تبلیغات سنتی به نفع یک رویکرد کاملا دیجیتالی است؟ افرادی که سعی در رسیدن به آنها دارید احتمالاً جوانتر می شوند. و مخاطبان جوان امروز بومیان دیجیتال واقعی هستند. آنها با اکوسیستم های دیجیتال از راه هایی آشنا هستند که نسل های قدیمی هرگز نمی توانند باشند. و نه اینکه یک نکته خیلی خوب را روی آن بگذاریم ، اما آنها واقعاً هیچ استفاده و حوصله روشهای سنتی تبلیغات را ندارند.

فقط از این منظر به آن فکر کنید: اگر یک مشتری جوان نیاز به اطلاعات دارد یا س questionsالات خاصی در مورد یک محصول یا خدمات دارد ، کجا بیشتر تمایل پیدا می کنند؟ پاسخ تقریباً همیشه وب خواهد بود ، خواه این به معنای انجام جستجوی Google یا درخواست توصیه در شبکه های اجتماعی باشد.

همراه با همان ، ممکن است مصرف کننده شما توجه خود را توسط پست های اینستاگرام یا فیلم های TikTok جلب کند. این نقاط تماس اضافی می تواند روش های اضافی را برای جلب توجه شما و افزایش آگاهی از نام تجاری شما فراهم کند.

دنیای ما به دلایل زیادی در حال تغییر است ، همه آنها به طور مستقیم با COVID ارتباط ندارند. یکی از بزرگترین تغییرات این است که مخاطبان جوان تر و باهوش تر از دیجیتال هستند ... چیزی که بازاریابان باید از آن بهره ببرند.

3) سئو و بازاریابی دیجیتال به شما کمک می کند رد پای دیجیتال خود را گسترش دهید.

بازاریابان علاقه مند هستند که بگویند ، اگر وب سایت خوبی نداشته باشید و رتبه خوبی در جستجوی گوگل در نیمه راه نداشته باشید ، ممکن است تجارت شما نامرئی باشد.

در واقع ، ما می خواهیم از آن نقطه برون یابی کنیم و بگوییم که ، به منظور جلب مخاطبان زیاد و فرماندهی آگاهی از مارک بالا ، داشتن رد پای دیجیتالی بزرگ برای مشاغل مهم است.

این دقیقا چه معنی ای می دهد؟ خوب ، این مطمئناً به معنای داشتن یک وب سایت خوب و یک رتبه بندی مناسب در جستجوی گوگل است. اما این همچنین به معنای آماده بودن برای دیدار با مخاطبان خود در نقاط مختلف تماس در طول سفر مصرفی آنها است. این به معنای داشتن محتوا و حضور برای ملاقات با مردم در تمام مراحل قیف فروش است ، از کسانی که تازه شروع به تحقیق کرده اند تا کسانی که در پرتگاه خرید هستند.

بهترین راه برای گسترش رد پای دیجیتال خود از طریق سئو و بازاریابی دیجیتال است. وقتی این رشته ها با هم جفت شوند ، می توانند به کسب و کارها کمک کنند تا در مکان های مورد نیاز برای ارتباط با مخاطب قرار بگیرند.

4) بازاریابی دیجیتال به ایجاد روابط طولانی مدت کمک می کند.

کاهش بازاریابی به عمل ساده یافتن و تبدیل مشتری بسیار آسان است. در واقع ، چیزهای بیشتری از آن وجود دارد. بله ، ایجاد آگهی های جدید و جذب مشتریان جدید از اهمیت برخوردار است. اما به همان اندازه مهم است که مشتریان موجود را درگیر خود کنیم. و کسانی که قبلاً با آنها رابطه داشته اید را دوباره درگیر کنید.

شما می توانید این فرض را بی خطر بدانید که مشتریان فعلی و سابق شما همه روزانه وقت زیادی را در اینترنت می گذرانند. بنابراین ، اگر می خواهید نام تجاری خود را در راس ذهن آنها بسپارید ، مطمئناً فعالیت دیجیتالی قوی صدمه ای نخواهد دید.

در نظر بگیرید که در ایالات متحده ماهانه نیم میلیون کسب و کار جدید راه اندازی می شود. به همین ترتیب ، از دست دادن تجارت در برابر رقبا بسیار آسان است. برای جلوگیری از این مسئله ، مهم است که مشتریانی را که سعی در برقراری رابطه با آنها دارید ، هدف قرار دهید و محتوای معنی دار و تجربه دیجیتالی روان به آنها ارائه دهید.

تعدادی روش خاص وجود دارد که از طریق آنها بازاریابی دیجیتال می تواند به تجارت در حفظ روابط مشتری کمک کند. چند پیشنهاد ما شامل موارد زیر است:

  • وزوز "دهان به دهان" سنتی را با تصاویر و فیلم های توصیفی جایگزین کنید ، که می توانید آنها را در خبرنامه های ایمیل و در حساب های رسانه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید.
  • برای افرادی که محصولات و خدمات شما را می خرند ، ایمیل پیگیری و تشکر خودکار ارسال کنید ، با ایجاد نقاط تماس و تعامل بیشتر با آنها و افزایش شناخت برند.
  • مشتریان خود را در شبکه های اجتماعی درگیر کرده و تجربه مثبت آنها را یادآوری کرده و آنها را تشویق کنید تا در آینده به کار شما بازگردند.
  • برای فروش مجدد یا فروش متقابل ، از استفاده مجدد از هدف و بازاریابی مجدد استفاده کنید.

اینها تنها چند مورد از راههای استفاده از بازاریابی دیجیتال برای پرورش روابط مشتری است.

5) از طریق بازاریابی دیجیتال می توانید درمورد نیازهای مشتری خود بیشتر بدانید.

بازاریابی دیجیتال فقط تقویت صدای برند شما نیست. این نیز در مورد گوش دادن است. بازاریابان باهوش به آنچه مشتریانشان می خواهند و نیاز دارند گوش می دهند. با انجام این کار ، آنها بهتر خود را برای تأمین این نیاز موقعیت می دهند.

از طریق بازاریابی دیجیتال ، مشاغل و مارک های تجاری می توانند تحقیقات بازار را انجام دهند ، برخی از عادات و روال های آنلاین مشتریان هدف خود را بیاموزند و اطلاعاتی را به دست آورند که می تواند به آنها کمک کند پیام های خود را به طور موثر تر تنظیم کنند.

این ممکن است به نظر پیچیده و بیش از حد پیچیده باشد که شرکتهای کوچکتر بتوانند آن را به تنهایی انجام دهند ... اما در واقع ، تعدادی ابزار "گوش دادن" وجود دارد که می تواند برای جمع آوری اطلاعات عملی مورد استفاده قرار گیرد. برخی از این مثالها شامل Google Analytics ، SEM Rush ، Survey Monkey و Google Search Console است. چندین مورد از این ابزارها رایگان هستند و استفاده از همه آنها بسیار آسان است.

با تکمیل برخی تحقیقات اساسی ، اعضای تیم بازاریابی می توانند شخصیت های خریدار را بسازند و به آنها کمک کنند تا تصویر کاملی از نیازهای مشتریان خود ایجاد کنند. آنچه آنها ارزش دارند و نقاط درد آنها نهفته است. این افراد می توانند به بهترین روش های مارک گذاری کالا ، موثرترین کانال ها برای دستیابی به مخاطب هدف و موارد دیگر اشاره کنند.

6) بازاریابی دیجیتال کانال های متعددی برای تقویت تبدیل ارائه می دهد.

البته یکی از اهداف اساسی بازاریابی ، دستیابی به مشتریان است. فقط یک مشکل: این مشتریان بالقوه می توانند در هر کجا باشند . و در یک چشم انداز دیجیتالی که به طور فزاینده ای تکه تکه می شود ، احتمال معقولی وجود دارد که مشتریان شما به یک باره در بسیاری از مکان ها باشند.

منظور ما از این چیست؟ خوب ، برخی از این آمارها را در نظر بگیرید:

  • 41 درصد از مصرف کنندگان آمریکایی در آمازون به دنبال محصول هستند. 28 درصد بیشتر محصولات را در Google جستجو می کنید اما برای خرید خود به آمازون می روید.
  • حدود 42 درصد از جمعیت جهان از شبکه های اجتماعی استفاده می کنند.
  • LinkedIn حدود 80 درصد از آگهی های B2B را فراهم می کند.
  • بیش از نیمی از مصرف کنندگان از شبکه های اجتماعی برای مرور محصولات و خدمات مختلف استفاده می کنند.
  • حدود 87 درصد بازاریابان می گویند که از ویدئو استفاده می کنند و این یک اثر مثبت ایجاد می کند.

نکته در همه اینها این است که مکان های زیادی وجود دارد که می توانید برای یافتن مخاطب به آنها مراجعه کنید. این ممکن است کمی طاقت فرسا به نظر برسد. از این گذشته ، هر مشاغل وقت یا منابع لازم را برای فعال شدن همزمان در همه این کانال ها ندارد.

خبر خوب این است که شما مجبور نیستید همه جا باشید. این جایی است که تحقیقات شخصی و خریداران به شما کمک می کنند. با استفاده از آنها ، می توانید در مورد اینکه کجا فعالیت خود را برای حداکثر تأثیر متمرکز کنید ، آگاهانه تصمیم بگیرید.

نکته اصلی: بازاریابی دیجیتال راهی برای کسب و کار شما فراهم می کند تا از طریق کانال های مختلف به افراد مختلف برسد. باز هم ، همه چیز در مورد ایجاد نقاط تماس است که می توانید در طول سفر مشتری ایجاد کنید.

7) بازاریابی دیجیتال زمینه بازی را افزایش می دهد.

یک جنبه کم ارزش در بازاریابی دیجیتال این است که شرکت های کوچک را در شرایط نسبتاً برابر با مارک های بزرگ قرار می دهد. در واقع ، اگر به درستی استفاده شود ، بازاریابی دیجیتال در واقع می تواند به کسب و کارهای کوچک کمک کند تا از رقبای بزرگتر خود بهتر عمل کنند.

مطمئناً شرکت های بزرگتر پول بیشتری برای سوزاندن خواهند داشت. ممکن است ارزش تولید آنها در ویدئوها بیشتر باشد. ممکن است در شبکه های اجتماعی بیشتری فعالیت بیشتری داشته باشند. ممکن است در کل وب دارای مارک تجاری بزرگتری باشند.

اما وقتی نوبت به بازاریابی دیجیتال می رسد ، دامنه همیشه مهم نیست. مارک های کوچکتر هنوز هم می توانند از خلاقیت و زیرکی استفاده کنند. آنها می توانند در جایی که دلارهای بازاریابی خود را خرج می کنند استراتژیک باشند. آنها می توانند بسیار شخصی باشند. آنها می توانند خدمات مشتری پسند و پاسخگو ارائه دهند.

با یک رویکرد مناسب ، مارک های کوچکتر می توانند با سگ های بزرگ بسیار رقابت کنند ... و در نهایت حتی با بودجه ای ناچیز تجارت های زیادی ایجاد می کنند.

8) در مقایسه با تبلیغات سنتی ، دیجیتال کاملا ارزان است.

صحبت از بودجه: بازاریابی دیجیتال نشان دهنده روش خوبی است که کسب و کارها با کمی کار می توانند انجام دهند.

بسیاری از محبوب ترین و سازنده ترین استراتژی های بازاریابی دیجیتال این امکان را برای شما فراهم می کند که بازدهی هنگفتی از سرمایه گذاری داشته باشید. یک مثال خوب در این مورد بازاریابی از طریق ایمیل است. طبق برخی مطالعات ، می توانید به ازای هر 1 دلار که برای ایمیل مارکتینگ خرج می کنید ، 38 دلار درآمد کسب کنید!

به همین ترتیب ، SEO برای سرمایه گذاری های نسبتاً اندک پاداش فراوانی ارائه می دهد. بیشتر هزینه سئو از قبل است. هنگامی که استراتژی خود را راه اندازی کردید ، اساساً برای وب سایت مشاغل خود ترافیک رایگان ایجاد می کنید.

و تعدادی ابزار بازاریابی دیجیتال و سئو وجود دارد که به طور رایگان رایگان هستند. Google برای کسب و کار من یک نمونه است. جستجوی ارگانیک مورد دیگری است. اینها کانالهای بازاریابی قدرتمندی هستند که می توانید بدون نیاز به هزینه زیاد از آنها بهره برداری کنید.

9) با بازاریابی دیجیتال می توانید به راحتی ROI را اندازه گیری کنید.

این روش مهم دیگری است که در آن بازاریابی دیجیتال خود را از بازاریابی سنتی متمایز می کند: این روش های معتبری برای اندازه گیری پیشرفت شما ، پیگیری نتایج و دیدن نوع بازدهی شما از سرمایه گذاری بازاریابی شما را ارائه می دهد.

در اینجا چندین پیامد وجود دارد که یکی از آنها مقیاس پذیری است. مشاغل کوچکتر مجبور نیستند در اعماق عمق شرکت کنند و یا با بودجه هنگفت کمپین بازاریابی خود را آغاز کنند. آنها می توانند کم شروع کنند ، ببینند چه چیزی کار می کند و سپس پول بیشتری را به کانالهایی که ROI روشن ارائه می دهند ، پمپ کنند.

یک راه خوب برای شروع این روند ایجاد یک صفحه فرود اختصاصی ، متمرکز بر یک محصول یا پیشنهاد خاص است. تلاش اولیه شما باید معطوف به ارسال ترافیک به اینجا باشد.

با استفاده از Google Analytics می توانید تعداد افرادی که به سایت می آیند را اندازه گیری کنید. چه تعداد از آنها گزاف گویی می کنند. و چگونه بسیاری از آنها تبدیل می شوند. حتی می توانید از کجا وارد شوید ... به عنوان مثال ، آیا افراد صفحه فرود شما را از طریق Google پیدا می کنند؟ ایمیل های بازاریابی؟ کانال های شبکه های اجتماعی شما؟

از طریق جمع آوری داده ها ، می توانید تلاش های بازاریابی خود را در همان لحظه تغییر دهید ، هدف خود را تنظیم کنید و اطمینان حاصل کنید که هیچ یک از دلارهای تبلیغاتی شما هدر نمی رود.

10) فضای کسب و کار در حال تغییر است.

بیایید با یک نکته دیگر که مختص COVID-19 است نتیجه بگیریم.

واقعیت تلخ لحظه فعلی ما این است که بسیاری از مشاغل در حال تعطیل شدن هستند ... از جمله شرکت هایی که برای همیشه وجود داشته اند. قبل از شروع فعالیت عمومی ، مصرف کنندگان می خواهند از گوگل و کانال های دیگر برای تأیید اینکه شرکت های مورد علاقه آنها هنوز وجود دارند و با همان محصولات ، خدمات و ساعات کار قبلی استفاده می کنند ، استفاده کنند.

و به همین ترتیب ، بسیاری از مشاغل جدید از خاکستر برخاسته و جایگزین آن شرکتهایی می شوند که از شغل خارج می شوند. قبل از امتحان مکان جدید ، ممکن است مصرف کنندگان بخواهند برای انجام تحقیقات ، خواندن نظرات و تصمیم گیری آگاهانه به وب مراجعه کنند.

مشاغلی که در این زمینه جدید رونق می گیرند ، مشاغلی خواهند بود که از ردیابی دیجیتال قوی برخوردار هستند ، از جمله محتوای بسیار زیادی که باعث ایجاد اعتبار و جلب اعتماد می شود. بازاریابی دیجیتال و سئو این راه حل ها را ارائه می دهند.

بازاریابی دیجیتال است بازاریابی

در Sefati & Co ، ما واقعاً فکر می کنیم که به نقطه ای نزدیک شده ایم که وقتی مردم در مورد بازاریابی صحبت می کنند ، به تنهایی به بازاریابی دیجیتال مراجعه کنند . با منسوخ شدن بازاریابی سنتی ، این دو اصطلاح مترادف خواهند شد.

برای مشاغل و مارک هایی که بودجه تبلیغات خود را به SEO ، بازاریابی جستجو ، رسانه های اجتماعی و غیره تغییر می دهند ، فرصت کافی برای رشد وجود دارد.

یک راه خوب برای شروع این است که با Sefati & Co ، مشاور برجسته بازاریابی دیجیتال و سئو ارتباط برقرار کنید. ما استراتژی هایی را از طرف مشاغل در هر اندازه و در بخشهای بی شماری توسعه داده و اجرا کرده ایم. ما دوست داریم با شما در مورد نیازهای بازاریابی دیجیتال صحبت کنیم. وقتی آماده چت هستید ، امروز با ما تماس بگیرید.

 

Sefati & Company

 

دیدگاه‌تان را بنویسید:

اشتراک گذاری