چگونه ترافیک جستجوی تصویر در 1 سال برای وبلاگ هاب اسپات افزایش داده شد؟

چگونه ترافیک جستجوی تصویر در 1 سال برای وبلاگ هاب اسپات افزایش داده شد؟

 چگونه ترافیک جستجوی تصویر در 1 سال برای وبلاگ هاب اسپات افزایش داده شد؟

 

کلیشه: یک عکس هزار کلمه ارزش دارد.

واقعیت: ارزش تصاویر هاب اسپات 120 هزار کلیک است.

سال گذشته ، همکار من کارلا کوک به خوانندگان ما 3000 کلمه زیرچشمی نگاه کرد تا یک استراتژی جدید SEO را که در ابتدای سال 2018 پیاده سازی کردیم ، ببینیم. این استراتژی ، که برای رفع یک فلات ترافیکی در وبلاگ طراحی شده بود ، باعث افزایش بازدید ارگانیک ما شد. با 25 درصد سال به سال - به هشت میلیون بازدید صفحه ارگانیک در ماه. این حدود سه میلیون بازدید ارگانیک جدید است که در ابتدای سال 2018 نداشتیم.

جایی که این ترافیک از آنجا می آید به همان اندازه هیجان انگیز است.

همانطور که گفتم ، استراتژی جدید SEO ما ترافیک وبلاگ های ارگانیک ما را به ارتفاعاتی که قبلاً هرگز نبوده است ، راه اندازی کرد. اما این استراتژی پیامد دیگری تا حدی ناخواسته برای ما داشت.

در حالی که ما کل ترافیک ارگانیک خود را نسبت به سال گذشته 25 درصد افزایش داده ایم ، ترافیک جستجوی تصویر خود را با increased 779… صبر کنیم. این به ترافیکی اشاره دارد که از طرف افرادی که در Google یا موتور جستجوی مشابه جستجو می کنند ، انجام می شود و بر روی نتیجه تصویری که منجر به HubSpot Blog می شود کلیک می کنند.

"عکس یا این اتفاق نیفتاده ، برادن." هرجور عشقته:

چگونه ترافیک جستجوی تصویر در 1 سال برای وبلاگ هاب اسپات افزایش داده شد؟
چگونه ترافیک جستجوی تصویر در 1 سال برای وبلاگ هاب اسپات افزایش داده شد؟

 

منبع: Google Search Console

نگاهی به کاشی آبی سلطنتی در نمودار بالا بیاندازید. بین آوریل 2018 و آوریل 2019 ، HubSpot به معنای واقعی کلمه میزان بازدید ارگانیک خود را از 14،100 بازدید آلی در هر ماه به 124،000 بازدید آلی در ماه افزایش داد - تقریباً 8 برابر افزایش.

ترافیک تصویر ما تقریباً کمتر از 2٪ از کل ترافیک ارگانیک ماهانه وبلاگ ما را تشکیل می دهد ، که در طرح همه چیز ، چندان قابل توجه نیست. اما حتی اگر اکثر قریب به اتفاق بازدیدهای ارگانیک ما هنوز از جستجوی وب (وبلاگ های نوشته شده) ناشی می شود ، میزان افزایش ترافیک تصویر ما (779٪) نسبت به کل بازدید وبلاگ ما (25٪) بسیار متناسب نیست.

و بیایید صادق باشیم ، 2٪ از 8 میلیون چیز عطسه ای نیست.

اما چه تفاوتی ایجاد شده است ، اگر فقط استراتژی جدید SEO ما در راستای وبلاگ نباشد؟

بهترین روش های جستجوگر تصویر که آموخته ایم

همانطور که به نظر می رسد ، ما در این راه چند ترفند دیگر در آستین خود داشتیم که به تصاویر ما آب اضافی در صفحات نتایج موتور جستجو (SERP) می داد ، که همه آنها فقط بهترین روش های خوب در ایجاد محتوای تجاری هستند.

1. متن Alt بهینه شده

در COS HubSpot ، ما تقریباً همیشه فیلدهای متنی متن alt را با متنی پر کرده ایم که تصویری را که با آن مرتبط است توصیف می کند. سال گذشته ، با این حال ، ما با جدی گرفتن روش alt text شروع کردیم.

به جای پر کردن خودکار متن متن alt با نام فایل تصویر - کاری که HubSpot COS به راحتی برای شما انجام می دهد تا این قسمت خالی نماند - اکنون ما هر تصویری را که تعبیه کرده ایم با کلمه کلیدی مورد نظر پست وبلاگ بهینه می کنیم. سپس ، زبانی اضافه می کنیم که این کلمه کلیدی را در متن قرار می دهد که تصویری را که توصیف می کند منعکس می کند.

به عنوان مثال ، اگر تصویر زیر را در یک پست وبلاگ در مورد "دوره های دانشگاهی درباره SEO" جاسازی کنیم ، متن alt ما ممکن است شبیه به این باشد:

"استاد بازاریابی نشان دادن SEO دانشجویی روی صفحه رایانه خود"

حال ، بیایید با کمال برآورد تخمین بزنیم که از هر سه پست وبلاگ HubSpot ، یک نفر (33٪) حداقل یک تصویر را شامل می شود ، شامل تصویر برجسته مقاله. HubSpot هر سه ماه تقریباً 260 پست وبلاگ را منتشر یا بازنشر می کند. اگر بخواهیم این روند متن alt را برای 33٪ از این پست های وبلاگ استخراج کنیم ، این حداقل 87 تصویر است که به طور بالقوه می تواند ترافیک ارگانیک جدیدی را در هر سه ماه برای ما ثبت کند.

و اگر متوسط ​​پست وبلاگ یک کلمه کلیدی را هدف قرار می دهد که هر ماه 3500 جستجو دریافت می کند - یک تخمین تقریبی براساس تقویم تحریریه وبلاگ بازاریابی HubSpot - این چشم انداز 304،500 جستجو در ماه است که ما محتوای HubSpot بیشتری به آن اضافه می کنیم (87 تصویر در 3،500 جستجو در ماه) به عبارت دیگر ، ما خود را در صدها هزار گالری تصویر Google قرار داده ایم که قبلا در آن رتبه بندی نمی کردیم.

درباره روش تیم ما در متن alt در این پست وبلاگ بیشتر بخوانید.

2. تصاویر و الگوهای مارک دار

در HubSpot ، ما تعداد زیادی منابع ارزشمند برای بارگیری خوانندگان خود ایجاد می کنیم که در نهایت آنها را به عنوان یک پیشگام قابل قبول برای تجارت تبدیل می کنیم. با این حال ، هنوز یک تن منابع بیشتری وجود دارد که خوانندگان ما می خواهند و ما لزوماً یک استراتژی تولید سرب نداریم اما هنوز ترافیک ارزشمند آلی را بدست می آوریم. و این منابع در بسیاری از SERP ها که برای ما مهم هستند به شکل تصویر ظاهر می شوند.

این منابع شامل نقل قول های تجاری الهام بخش ، الگوهای رزومه ، ایمیل های نمونه و حتی تصاویر کوچک تصویری است که در قطعه های ویژه Google نشان داده می شوند.

برای شناسایی این تصاویر ، تیم جستجوگرها تجزیه و تحلیل کردند که HubSpot در حال حاضر بیشترین میزان ترافیک تصویر خود را دارد و این منابع را در انواع تصویر دسته بندی کرد. سپس ، ما با طراح HubSpot UX آماندا چونگ و بقیه تیم خلاق خود کار کردیم تا الگوهای اصلی تصویر HubSpot را برای هر نوع تصویر ایجاد کنیم.

این الگوهای تصویری جدید به تیم وبلاگ اجازه می دهد تا به طور م effectivelyثر تصاویر مختلفی را که ممکن است در پست وبلاگ جاسازی نکنند ، "مارک" کند و با استفاده از سبکی که در بالا توضیح داده شد ، متن alt را برای نمایش در SERP های مناسب اضافه کند. در اینجا چند نمونه از این تصاویر مارک دار وجود دارد که اکنون در محتوای HubSpot به صورت زنده پخش می شوند:

نحوه تغییر دسته توییتر

 

نحوه نوشتن اسکریپت ویدیویی

3. گزارش Search Insights

"گزارش بینش جستجو" از HubSpot جلوه ای سه ماهه از استراتژی SEO ما است که هر سه ماه مستقیماً به تیم وبلاگ تحویل داده می شود. این گزارشات متشکل از بیش از 200 موضوع ارسال وبلاگ است که همگی ریشه در جستجوهایی دارد که ما می خواهیم در SERP نشان دهیم ، که نویسندگان ما طی 90 روز آنها را بکار گرفته و منتشر می کنند.

و اگرچه ما به وضوح طی سال گذشته اقداماتی عامدانه برای ثبت ترافیک تصویر بیشتر انجام داده ایم ، اما تأثیر تابشی که این گزارشات بر ترافیک وب سایت ما دارند ، قابل اغراق نیست.

برای اولین بار ، وقتی هر سه ماه یک بار این گزارش های بینش جستجو را ایجاد می کنیم ، در حال جستجوی موضوعاتی هستیم که به طور فزاینده ای در قالب تصویر یافت می شوند. حتی داده هایی برای پشتیبانی از این مورد وجود دارد - در اینجا یک خط روند پنج ساله وجود دارد که نشان می دهد جستجو در تصویر Google برای همه سeriesالات مربوط به "بازاریابی" افزایش یافته است:

بازاریابی روندهای گوگل

منبع: Google Trends

در اینجا یکی از جستجوهای مربوط به "فروش" وجود دارد:

فروش روند گوگل

و سرانجام ، برای "خدمات مشتری":

خدمات مشتری گوگل روند

به راحتی ، این سه موضوع بازارهای هدف سه ویژگی وبلاگ ما را نشان می دهد: بلاگ بازاریابی ، بلاگ فروش و وبلاگ خدمات. اما ترافیک تصاویر در سطح جهانی افزایش یافته است ، این بدان معناست که ترافیک بیشتر از جستجوی تصویر به محصول جانبی استراتژی جدید SEO ما تبدیل شده است - استراتژی که همچنان که فضای بیشتری را در SERP هایی که قبلاً در اختیار نداشتیم ، به رشد خود ادامه می دهد.

به علاوه ، داشتن سندی که کلیه مباحث احتمالی محتوای ما را تقطیر می کند و همسو سازی تیم محتوا با این سند ، باعث شده است که در برخی از رقابتی ترین موتورهای جستجو در املاک و مستغلات که تاکنون دیده ایم ، رتبه بندی کنیم. به همین دلیل است که ما می توانیم در نتیجه ترافیک تصویر کمی (خوب ، بسیار زیاد) ببینیم. برای بازاریابان آسان است که افزایش بازدید از وب سایت را به SEO خوب نسبت دهند ، اما در نهایت بدون زمان ، خلاقیت و قضاوت مناسب در مورد خود محتوا ، این نتایج امکان پذیر نیست.

 

بازاریابی

 

دیدگاه‌تان را بنویسید:

اشتراک گذاری