راه درست برای اندازه گیری موفقیت بازاریابی محتوا در دنیای دیجیتال

راه درست برای اندازه گیری موفقیت بازاریابی محتوا در دنیای دیجیتال

راه درست برای اندازه گیری موفقیت بازاریابی محتوا در دنیای دیجیتال

Content Marketing

 

بازاریابی محتوا یک راه موثر برای ایجاد آگاهی نام تجاری و رشد درآمد است. شواهد در حجم گسترده از شرکت های است که شامل 89 درصد از B2B یعنی برنامه های بازاریابی محتوا. اما دانستن این که بازاریابی محتوا موثر است و اندازه گیری آن دو چیز کاملا متفاوت است.اگر شما نمی توانید تجزیه و تحلیل آنچه کار می کند و اثبات ارزش خود را، این برنامه ممکن است به عنوان موفق شما فکر می کنم.

این به اندازه کافی نیست که فقط محتوای ایجاد، ارسال آن را به جهان، و امیدواریم که برای نتایج. برنامه های بازاریابی محتوا موفق ترین کسانی که پیگیری ضروری معیارهای بازاریابی دیجیتال و استفاده از آنها برای شرکت در پالایش و بهبود مستمر می باشد.

تجزیه و تحلیل بازاریابی دیجیتال کمک می کند تا بازاریابان درک ارزش که بازاریابی محتوا به ارمغان می آورد به یک شرکت و مخاطبان آن است. تعیین معیارهای مناسب برای اندازه گیری؛ تعیین اهداف برای بازاریابی ایمیل، پست های وبلاگ و بازاریابی رسانه های اجتماعی؛ و کار از این اهداف برای تعیین KPI ها. با KPI تاسیس، آن را ساده برای پیگیری معیارهای راست، اثبات ارزش بازاریابی محتوا، و تجدید نظر در کمپین برای نتایج بهتر است.

 اندازه گیری موفقیت بازاریابی محتوا
اندازه گیری موفقیت بازاریابی محتوا

 

4 قدم برای انتخاب تجزیه و تحلیل ترافیک بازاریابی راست دیجیتال

انتخاب معیارهای بازاریابی دیجیتال درست برای اندازه گیری یک فرایند چهار مرحله است:

1. تعیین اهداف برنامه. برخی از اهداف استاندارد برای برنامه های بازاریابی دیجیتال شامل حال رشد ترافیک وب سایت، تولید منجر می شود، افزایش تبدیل، تعامل با مخاطبان، و به رسمیت شناختن نام تجاری ساختمان، اعتبار، و اقتدار است.

هدف به عنوان مثال: تولید منجر شود.

2. تبدیل اهداف را به را KPI. خاص، قابل اندازه گیری، قابل دستیابی، واقع گرایانه، و وقت محدود: KPI ها باید هوشمند باشد. KPI ها باید مشخص کنید دقیقا چه هدف شما در حال تلاش برای رسیدن به (خاص)، معیارهای شما پیگیری برای تعیین موفقیت / شکست (اندازه گیری)، و هنگامی که شما برنامه را به رسیدن به هدف (زمان محدود). کل تیم نیز باید به توافق برسند که KPI قابل دسترسی و واقع گرایانه است. 

به عنوان مثال KPI: تولید 100 منجر جدید برای خرید و فروش در 90 روز آینده.

3. تعیین استراتژی خاص شما قصد استفاده از به آمار هدف و دیدار با KPI. بعضی از فنون محبوب تر بازاریابی دیجیتال شامل بازاریابی ایمیل، وبلاگ نویسی، و بازاریابی رسانه های اجتماعی.

استراتژی به عنوان مثال: انتشار پست جدید به وبلاگ شرکت برای ترویج محتوای دردار.

4. یک متریک مربوطه را انتخاب کنید برای هر KPI بر اساس نوع از مبارزات شما در حال برنامه ریزی برای اجرا کند.

به عنوان مثال متریک: پیگیری تعدادی از دریافت محتوا دردار بیش از 90 روز، به طور خاص محتوای دردار که با پست های وبلاگ که در طول بازه زمانی منتشر شده ارتقا یافت.

آنچه شما پس از اتمام این تمرین یک اجرا و اندازه گیری استراتژی به خوبی تعریف شده برای هر هدف بازاریابی مهم است.

تجزیه و تحلیل ترافیک بازاریابی دیجیتال برای بازاریابی پست الکترونیک

برای پیدا کردن حق معیارهای بازاریابی ایمیل برای اندازه گیری، برای اولین بار تعیین اهداف این برنامه است.

مشترک اهداف بازاریابی ایمیل عبارتند از:

 • ساختمان / رشد مخاطبان است.
 • جذاب است که مخاطب و یا نگه داشتن آنها را درگیر.
 • افزایش ترافیک محتوای سایت.
 • رانندگی چشم انداز عمیق تر به قیف خرید.
 • افزایش تبدیل.

پس از تعریف اهداف خاص، تبدیل به این اهداف به را KPI، و یک متریک برای اندازه گیری پیشرفت را انتخاب نمایید.

نگاهی ساختمان / رشد مخاطبان به عنوان مثال:

 1. هدف خاص است برای ساختن مخاطب خود را، برای تبدیل شدن به کمتر به منابع جستجو خارجی، اجتماعی و تبلیغاتی-برای گرفتن محتوا در مقابل چشم انداز و مشتریان وابسته است.
 2. تعریف یک ارزش است که دلالت ابتکارات موفق بودند، مانند "رشد مشترکین 10٪."
 3. تنظیم یک بازه زمانی خاص برای دستیابی به این goal- "رشد مشترکین 10٪ در 90 روز آینده." این KPI برای این هدف می شود.
 4. ارزیابی KPI برای تعیین اگر آن را هر دو قابل دسترسی و واقع بینانه . برای مثال، اگر نرخ رشد مشترک اند 1٪ ماه بیش از ماه در 12 ماه گذشته بوده است، 10٪ رشد در سه ماه ممکن است بیش از حد از یک کشش. کل تیم بازاریابی محتوا باید معیارهای تاریخی بررسی و وزن در اینکه آیا یا نه KPI واقع بینانه و قابل دسترسی در بازه زمانی تاسیس شده است.
 5. در نهایت، انتخاب یک متریک برای اندازه گیری برای تعیین موفقیت است. این هدف را می توان با ردیابی رشد لیست مشترک اندازه گیری شد.

با KPI و اندازه گیری استراتژی های هوشمند تعریف، شروع اجرای کمپین های طراحی شده به رشد پایه مشترک خود را. در طول 90 روز اختصاص داده شده به به هدف، نگه داشتن چشم در حال پیشرفت است، و تجدید نظر در رویکرد به عنوان مورد نیاز است. باز طرح های که در مشترکین در حال رشد از موفق ترین بوده است، و رها کرده اند که در حال تولید نتایج.

نگه داشتن سه بهترین شیوه زیر را در ذهن به شکل یک طرح برای جمع آوری عملی تجزیه و تحلیل بازاریابی ایمیل شما:

1. شروع با معیارهای اساسی ارائه شده توسط پلت فرم بازاریابی ایمیل خود را. همه سیستم عامل های بازاریابی ایمیل تجزیه و تحلیل اولیه. استفاده از مطالب و لغو اشتراک نرخ، نرخ باز، و از طریق کلیک نرخ به عنوان نقطه شروع ساده برای اندازه گیری اثربخشی ایمیل طرح های بازاریابی در برابر KPI ها تاسیس شده است.

2. ساخت و پیگیری KPI ها پیچیده تر در طول زمان با اتخاذ تجزیه و تحلیل پیشرفته سیستم عامل. معیارهای عمومی هستند یک نقطه شروع عالی، اما واقعا اندازه گیری موفقیت، در نهایت شما می خواهید به مجموعه KPI ها مانند "تبدیل 50 چشم انداز از کمپین های ایمیل در شش ماه آینده است." برای اندازه گیری معیارهای لازم برای این هدف، استفاده از یک اتوماسیون بازاریابی پلت فرم و یا راه اندازی ردیابی کمپین های سفارشی در گوگل آنالیز.

3. به یاد داشته باشید: معیارهای مهم هستند منحصر به فرد به نحوه تعامل کاربران با ایمیل نیست. حتی اگر نرخ مشترک در حال افزایش، شما در یک نقطه ضعف می شود اگر شما نمی دانید که چه محتوا / اشکال در حال رانندگی اشتراک. و حتی اگر میزان کلیک ها بالا هستند، ارزش زمان بر روی صفحه می تواند پایین، نشان می دهد که محتوا مشترکین درگیر است. این بسیار مهم است برای پیگیری هر دو ایمیل و وب سایت متریک و استفاده از آنها را هر دو با هم به صورت یک تصویر جامع از موفقیت است.

3 متریک وبلاگ های کلیدی و نحوه استفاده از آنها

برای تعیین معیارهای برای پیگیری برای تعیین موفقیت یک شرکت به طور کلی وبلاگ و یا حتی فردی پست شروع با تعریف اهداف.

اهداف مشترک وبلاگ نویسی عبارتند از:

 • افزایش ترافیک آلی از موتورهای جستجو.
 • تولید منجر بیشتر برای فروش.
 • تعامل با مخاطبان جدید و موجود.
 • رانندگی بازدید کنندگان عمیق تر به قیف خرید.
 • تبدیل منجر به مشتریان.
 • ایجاد یک نام تجاری به عنوان یک متخصص در صنعت آن است.

با اهداف تاسیس، تدوین و فرموله SMART KPI ها، و ضمیمه آن KPI به معیارهای مربوطه:

KPI متریک ممکن است برای پیگیری
افزایش ترافیک از جستجو آلی توسط 5٪ در شش ماه آینده ● تعداد جلسات که از جستجو آلی سرچشمه
تولید 100 منجر جدید برای خرید و فروش در 90 روز آینده ● تعداد دریافت محتوا دردار● تعداد اشتراک آزمایشی رایگان

● تعداد درخواست نسخه ی نمایشی

بهبود تعامل با 10٪ در 30 روز آینده ● نرخ گزاف گویی● زمان بر روی صفحه نرخ

● زمان در محل نرخ

● تعداد صفحات در هر جلسه

● درصد از بازدید کنندگان بازگشت

تبدیل منجر به مشتریان ● تکمیل هدف● تعداد معاملات تکمیل

در هنگام انتخاب چه معیار، در نظر ردیابی در بر داشت زیر سه معیار اصلی وبلاگ به جمع آوری بینش های مربوطه:

1. منبع ترافیک : تعیین چه کانال جستجو، اجتماعی، ایمیل، و یا ارجاع درایو ترین و کم ترافیک به وبلاگ محتوا. پایین ترافیک جستجو آلی ممکن است یک فرصت برای رشد ترافیک با SEO را نمایندگی کند. سطح پایین ترافیک از یک سایت خاص رسانه های اجتماعی ممکن است معنی است که ارتقاء در آن کانال است ارزش تلاش شما در حال قرار دادن به آن را ندارد.

2. میانگین زمان در صفحه: نرخ گزاف گویی یک تصویر کامل تعامل مخاطبان رنگ نیست. گاهی اوقات، کاربران گزاف گویی زیرا محتوای اطلاعات آنها به دنبال ارائه شده است. در عوض، تمرکز بیشتر بر افزایش ارزش متوسط زمان بر روی صفحه. ارزش زمان طولانی تر بر روی صفحه نشان دهنده تعامل بالاتر با محتوای وبلاگ.

3. هدف تکمیل: برای پیگیری دانلود دردار محتوا، اشتراک آزمایشی رایگان، درخواست نسخه ی نمایشی، و معاملات تکمیل شده، تنظیم اهداف در گوگل آنالیز . اهداف پیگیری بازدیدکننده داشته است به سایت URL ها از جمله خاص به عنوان تشکر از شما صفحاتی را که پس از یک عمل مورد نظر به اتمام است به نظر می رسد، امکان ردیابی یک شماره خاص از دانلود، سبد خرید خرید، اشتراک آزمایشی رایگان، و غیره

به یاد داشته باشید که آن را به اندازه کافی برای راه اندازی یک کمپین نیست و آن را فراموش کنید تا در بازه زمانی اختصاص داده تصویب کرده است. پیگیری پیشرفت به سمت KPI ها در سراسر اعدام به شناسایی آنچه که کار و چه چیزی نیست، و استفاده از آن بینش به بهبود احتمال هدف قرار دادن اهداف.

3 ملاحظات انتقادی برای رسانه های اجتماعی تجزیه و تحلیل ترافیک

برای تعیین آنچه معیار برای بازاریابی رسانه های اجتماعی، دوباره، شروع با تعریف اهداف.

مارک های اهداف مشترک امید برای رسیدن به با بازاریابی رسانه های اجتماعی عبارتند از:

 • افزایش آگاهی از برند و به رسمیت شناختن.
 • افزایش ترافیک به وب سایت نام تجاری و محتوای آن است.
 • تعامل با مخاطبان جدید و موجود.
 • ارائه پشتیبانی از مشتری.
 • تولید منجر و تبدیل.

تعریف اهداف، ایجاد KPI ها SMART، و معیارهای مناسب را انتخاب کنید برای ردیابی:

هدف KPI ها ممکن متریک ممکن است برای پیگیری
افزایش آگاهی از برند و به رسمیت شناختن ● افزایش تعداد پیروان در توییتر 25٪ در 90 روز آینده● کسب شده 10٪ بیشتر در 20 پست های فیس بوک بعدی ما

تعداد ● افزایش سهم در LinkedIn 15 درصد در شش ماه آینده

● تعداد پیروان● تعداد لایک

● تعداد سهام

● تعداد نام تجاری اشاره

ارائه پشتیبانی از مشتری ● مرکز کاهش فراخواند 10٪ در شش ماه آینده● افزایش درخواست های پشتیبانی شده توسط 15٪ در فیس بوک مسنجر در 90 روز آینده

● پاسخ به تمام درخواست های پشتیبانی اجتماعی برای 30 روز آینده در عرض پنج دقیقه پس از دریافت درخواست

● تماس با مرکز تماس های دریافتی و شمارش● تعداد درخواست پشتیبانی آغاز شده و / یا تکمیل شده در کانال های اجتماعی

● تعداد کلیک بر روی یک "مطلع پشتیبانی" و یا "راهنما" لینک از یک وب سایت تجاری و یا مشخصات رسانه های اجتماعی

● زمان بین سوالات ارسال و پاسخ خدمات به مشتریان

تولید منجر و تبدیل ● تبدیل 50 چشم انداز در 60 روز آینده با تبلیغات ارتباط با● تولید 100 منجر جدید در شش ماه آینده از طریق ارسال به روز رسانی در کانال های اجتماعی و ارتباط به محتوای دردار ● آگهی / پست کلیک● تبدیل هدف

● تعداد دریافت محتوا

معیارهای رسانه های اجتماعی است بسیار دشوار به مسیر به دلیل تلاش ها معمولا در سراسر تنوع از اعدام کانال های هر کدام با خود ساخته شده است در پلت فرم تجزیه و تحلیل آن است. برای ساده ردیابی پیشرفت به سوی KPI ها در کانال های اجتماعی، ممکن است ارزش سرمایه گذاری در یک ابزار و یا پلت فرم است که مرکزی تجزیه و تحلیل اجتماعی است.

هنگام ایجاد اهداف و KPI خود را برای کمپین های بازاریابی رسانه های اجتماعی، مطمئن شوید که به پایبندی به بهترین شیوه های زیر:

1. دوست داشتن و سهام اندازه گیری کافی نیست. تقریبا 60٪ از همه پستها رسانه های اجتماعی که به محتوای لینک هستند را دوست داشت، مشترک، و یا بازتوییتشده بدون مرتبط به محتوای تا به حال در حال خواندن. واقعا به تعیین میزان تأثیر تلاش ارتقاء اجتماعی هستند، این مهم است که ترافیک وب سایت از ارجاع رسانه های اجتماعی نیز اندازه گیری کند.

2. استفاده از معیارهای پیدا کردن بهترین کانال برای نام تجاری خود را. برای بسیاری از تیم های بازاریابی محتوا، آن را غیر عملی یا غیر ممکن به شرکت در بازاریابی رسانه های اجتماعی موثر در هر کانال ممکن است. سعی کنید چند کمپین های بر روی سیستم عامل های مختلف، و نظارت بر معیارهای منبع ترافیک برای دیدن که در حال کار و که نیست. با گذشت زمان، تلاش محدود کردن به تمرکز فقط بر روی سایت های که به خوبی انجام برای نام تجاری شما.

3. پیگیری هدف قرار معیارهای آگهی برای شناسایی مخاطب حق برای هر کانال. اجرای برخی از آزمایش های تبلیغاتی A / B برای تعیین مخاطبان هدف برای هر کانال. به عنوان مثال، اجرای سه تبلیغات فیس بوک جداگانه: یکی را هدف قرار به انفجار جمعیتی، یکی به ژنرال Xers، و به نسل وای. اندازه گیری نتایج کلیک، دوست، و سهام و مقایسه نتایج بین سه تبلیغات برای پیدا کردن آنچه گروه سنی (بازدید کنندگان) هدف قرار دادن در آن پلت فرم.

اندازه گیری موفقیت با دیجیتال تجزیه و تحلیل بازاریابی

از دیدگاه صنعت بازاریابی، بازاریابی محتوا در نظر گرفته می شود یکی از کم هزینه ترین و موثر ترین روش های بازاریابی. اما آمار صنعت و مطالعات موردی از موفقیت کسب و کارهای دیگر، واقعا به اندازه کافی برای اثبات ارزش برنامه بازاریابی مطالب خود را نمی. برای اثبات ارزش و ارائه بیش ارزش پیگیری معیارهای بازاریابی دیجیتال است که برای شرکت شما خاص، کمپین، و اهداف مهم است.

نقطه شروع است تعریف اهداف برای کمپین های مختلف کانال های مختلف. هنگامی که اهداف تعریف شده، راه فکر بکر وناگهانی به مقابله با این اهداف، توسعه SMART KPI ها و شناسایی معیارهای مهم برای پیگیری برای ارزیابی پیشرفت و موفقیت است. با KPI ها و معیارهای کلیدی تعریف شده جلو، آن را ساده برای دیدن آنچه که کار و چه چیزی نیست. استفاده از آن بینش به بهبود مبارزات و احتمال است که اهداف را برآورده افزایش می دهد.

 

معیارهای بازاریابی

 

دیدگاه‌تان را بنویسید:

اشتراک گذاری