درخت های تصمیم گیری: ابزاری ساده که به تصمیم گیری شما در کمپین ها کمک می کند

درخت های تصمیم گیری: ابزاری ساده که به تصمیم گیری شما در کمپین ها کمک می کند

درخت های تصمیم گیری: ابزاری ساده که به تصمیم گیری شما در کمپین ها کمک می کند

Campaign Management

 

هنگامی که با یک تصمیم مهم مواجه است، انواع مختلفی از روش های غیر رسمی شما می توانید به تجسم نتایج مختلف و را انتخاب کنید یک عمل است - شاید شما صحبت کند، با یک همکار، یک لیست جوانب مثبت و منفی، و یا بررسی آنچه رهبران دیگر انجام داده اند در موقعیت های مشابه.

به خصوص زمانی که آن را به بازار می آید، این می تواند احساس مخاطره آمیز - چه می شود اگر همکار من است به یک محصول جدید متصل است، او نمیخواهد به ذکر است هر از کاستی های آن؟ اگر تیم بازاریابی من رشد دفتر ذهن نیست، اما آنها در نظر گرفته که چگونه آن را استراتژی بلند مدت ما تاثیر می گذارد؟

گاهی اوقات، شما می توانید تصمیم گیری بدون معرفی یک روش تصمیم گیری رسمی را نمی کند. در مواردی مانند آن، شما ممکن است یک درخت تصمیم گیری نیاز دارند.

عنصر بصری از یک درخت تصمیم گیری شما کمک می کند شامل اقدامات بالقوه بیشتر و نتایج از شما ممکن است که اگر شما فقط در مورد آن صحبت کردیم، کاهش خطرات از عواقب پیش بینی نشده. به علاوه، نمودار اجازه می دهد تا شما را به جزئیات کوچکتر و ایجاد یک طرح گام به گام، بنابراین هنگامی که شما راه خود را را انتخاب کنید، آن را در حال حاضر گذاشته برای شما به دنبال.

در اینجا، ما به شما چگونگی ایجاد یک درخت تصمیم گیری و تجزیه و تحلیل خطر در مقابل پاداش را نشان می دهد. ما همچنین به چند مثال نگاه کنید به طوری که شما می توانید ببینید که چگونه بازاریابان دیگر درخت های تصمیم گیری استفاده کرده اند برای تبدیل شدن به تصمیم گیرندگان بهتر است.

تجزیه و تحلیل درخت تصمیم

بیایید می گویند شما در حال تصمیم گیری برای تبلیغ کمپین جدید خود را در فیس بوک، استفاده از تبلیغات پرداخت می شود، و یا در نمایش مشخصات عمومی، با استفاده از حمایت مالی تاثیر گذار.

به خاطر سادگی، ما باید فرض کنیم هر دو گزینه درخواست تجدید نظر به جمعیتی ایده آل خود را و این حس را برای نام تجاری خود را.

در اینجا یک درخت تصمیم گیری اولیه شما می خواهم برای کمپین تبلیغاتی خود را در قرعه کشی است:

تصمیم گیری شما در کمپین ها
تصمیم گیری شما در کمپین ها

 

همانطور که می بینید، شما می خواهید برای قرار دادن هدف نهایی خود را در بالای - در این مورد، کمپین تبلیغاتی تصمیم شما نیاز به ایجاد است.

بعد، شما نیاز به قرعه کشی فلش (شاخه خود را) به هر عمل بالقوه شما می توانید از (برگ خود را) را.

تبلیغات فیس بوک پرداخت می شود، یا نمایش مشخصات عمومی حمایت های مالی: به عنوان مثال ما، شما تنها دو اقدامات اولیه به است. با این حال، درخت خود را ممکن است گزینه های جایگزین های متعدد با توجه به هدف باشد.

در حال حاضر، شما می خواهید را به منظور جلب شاخه ها و برگ برای مقایسه هزینه ها. اگر این گام نهایی شد، تصمیم خواهد بود واضح است: هزینه نمایش مشخصات عمومی 10 $ کمتر است، بنابراین شما به احتمال زیاد انتخاب کنید که.

با این حال، این است که گام آخر نیست. شما نیاز به کشف کردن شانس برای موفقیت در مقابل شکست. با توجه به پیچیدگی از هدف خود را، شما ممکن است داده های موجود در صنعت و یا از پروژه های قبلی که در شرکت شما، قابلیت تیم خود را، بودجه، زمان مورد نیاز بررسی و نتایج پیش بینی کرد. شما همچنین ممکن است شرایط خارجی است که می تواند موفقیت را تحت تاثیر قرار در نظر بگیرید.

در مثال کمپین تبلیغاتی، یک فرصت 50 درصد از موفقیت یا شکست برای هر دو فیس بوک و اینستاگرام. اگر شما با فیس بوک موفق شود، بازدهی سرمایه خود را در اطراف $ 1،000 است. اگر شما موفق، شما خطر از دست دادن 200 $.

نمایش مشخصات عمومی، از سوی دیگر، دارای یک ROI از 900. $ اگر شما موفق، خطر از دست دادن 50 $.

به منظور ارزیابی خطر در مقابل پاداش، شما نیاز به پیدا کردن مقدار مورد انتظار برای هر دو راه. در اینجا چگونه شما می خواهم شکل به مقدار مورد انتظار خود را: نگاهی به موفقیت پیش بینی خود را (50٪) و تکثیر آن توسط مقدار ممکن از پول به دست آورده (1000 $ برای فیس بوک). که 500 است.

سپس، شانس خود را پیش بینی شکست (50٪) و تکثیر آن توسط مقدار پول از دست داده (- $ 200 برای فیس بوک). که -100 است.

اضافه کردن این دو عدد را با هم. با استفاده از این فرمول، شما خواهید دید به مقدار مورد انتظار فیس بوک 400 است، در حالی که به مقدار مورد انتظار نمایش مشخصات عمومی 425 است.

در این مورد، به نظر می رسد مانند نمایش مشخصات عمومی یک گزینه بهتر است - با این اطلاعات پیش بینی، شما باید قادر به ایجاد یک بهتر، تصمیم اعتماد به نفس بیشتری داشته باشد. حتی اگر فیس بوک دارای یک ROI بالاتر، نمایش مشخصات عمومی دارای یک ارزش مورد انتظار بالاتر، و شما خطر از دست دادن پول کمتر است.

در حالی که به عنوان مثال کمپین تبلیغاتی اعداد کیفی به عنوان شاخص خطر در مقابل پاداش استفاده بود، درخت تصمیم خود را ممکن است بیشتر ذهنی. به عنوان مثال، شاید شما تصمیم گیری که آیا راه اندازی کوچک خود را باید با یک شرکت بزرگتر ادغام خواهند شد. در این مورد، وجود دارد می تواند ریاضی درگیر، اما درخت تصمیم خود را نیز ممکن است شامل سوالات کمی بیشتر، مانند: آیا این شرکت نشان دهنده ی ارزش تجاری ما؟ بله خیر. هنوز مشتریان ما از ادغام بهره مند شوند؟ بله خیر.

برای روشن شدن این نقطه، اجازه دهید نگاهی به برخی از نمونه های درخت تصمیم متنوع است.

نمونه درخت تصمیم گیری

در مثال زیر، از SMARTDRAW، فلوچارت ساز رایگان است:

مثال اول: طرح توسعه

در اینجا یک مثال دیگر از تبدیل شدن به یک وبلاگ خبره مدیر پروژه:

مثال 2: رشد دفتر

در اینجا یک مثال از آمار چگونه است:

مثال 3: توسعه محصول جدید

برای دیدن نمونه های بیشتر و یا استفاده از نرم افزار برای ساخت درخت تصمیم گیری خود را، به بررسی برخی از این منابع:

  • درخت های تصمیم گیری IBM SPSS
  • LucidChart نرم افزار درخت تصمیم گیری
  • تصمیم Zingtree تعاملی درخت الگو

به یاد داشته باشید، یکی از بهترین قدرت پردازش از یک درخت تصمیم گیری انعطاف پذیری آن است. با تجسم مسیرهای مختلف شما ممکن است را، شما ممکن است یک دوره عمل شما تا به حال قبل از در نظر گرفته نشده، و یا تصمیم به ادغام راه برای بهینه سازی نتایج خود را پیدا کنید.

 

راهنمای بهره وری

بازار یابی

 

دیدگاه‌تان را بنویسید:

اشتراک گذاری